Konsultacja u profesora Rosello

Dnia 25.02.2017 byliśmy na konsultacji w Warszawie u światowej sławy specjalisty chirurgii ręki – Profesora Mario Rossello. Byliśmy bardzo ciekawi czy inny lekarz jest w stanie w jakikolwiek sposób usprawnić jeszcze rączkę Zuzi.

Od jakiegoś czasu Prof. Rosello współpracuje ze Szpitalem LUX MED przy ulicy Puławskiej 455 w Warszawie. Przeprowadza tam zabiegi operacyjne i współpracuje w tym zakresie z Fundacją Splotu Ramiennego, do której Zuzia przynależy.

Po obejrzeniu Zuzi i zapoznaniu się z jej obszerną dokumentacją medyczną Prof. Rosello zaproponował nam przeszczep 2 ścięgien z wewnętrznej strony ręki na zewnętrzną po to, aby usprawnić prostowanie paluszków w dłoni, co umożliwi Zuzi lepszy chwyt. Termin za około 4 miesiące. Szczegóły poznamy jak tylko skontaktuje się z nami koordynator tego szpitala. Profesor podziwiał efekty 3 dotychczasowych operacji dzieła dr Bahma, powiedział że ten lekarz to „najwyższa możliwa półka” J  Zabieg miałby trwać około 45 minut i być przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym. Opatrunek i usztywniacz Zuzia miałaby nosić minimum 4 tygodnie, po których kolejny raz będziemy musieli podjechać do Warszawy na zdjęcie opatrunku. A potem jak zwykle –  kolejne kilka miesięcy intensywnej rehabilitacji i nauki posługiwania się nowymi funkcjami. Bo to nie tylko ścięgna muszą się odpowiednio przyjąć i wrosnąć, ale także mózg Zuzi musi się nauczyć funkcjonować z nowymi możliwościami, jakich dotąd nie znał.

Decyzja była dla nas tym razem jasna … skoro można coś jeszcze zdziałać – to podziałamy … Być może potwierdzimy to jeszcze u dr Bahma konsultując się z nim mailowo.

Koszty podobnej operacji w Warszawie jakie poniósł już jeden z podopiecznych fundacji sięgnęły prawie 25 tys. zł.

Koszt konsultacji wyniósł 300 zł.

Profesor Rossello, światowej klasy chirurg ręki, znaczącą część swojej kariery zawodowej poświęcił przywracaniu sprawności manualnej osobom z wrodzonymi deformacjami ręki oraz osobom po ciężkich i rozległych urazach tej części ciała. Operował m.in. Roberta Kubicę po wypadku podczas rajdu we Włoszech w 2011 roku. Dzięki szybkiej interwencji i wysokim umiejętnościom Profesora sportowiec mógł chociaż częściowo wrócić do zawodowego sportu. Wiedza i doświadczenie, które prof. Rossello zgromadził podczas 35 lat pracy zawodowej, pomogą stworzyć w Szpitalu LUX MED Centrum Chirurgii Ręki gdzie znajdą pomoc zarówno osoby z typowymi schorzeniami tego narządu, jak i pacjenci z ciężkimi i rzadkimi problemami.