1 % od emeryta/rencisty dla Zuzi

Emeryto / rencisto – złóż wniosek do Urzędu Skarbowego  o przekazanie 1 % dla Zuzi w terminie do 30.04.2020 r.

PIT-OP-1-procent-dla-Zuzi.pdf

 

Kto może złożyć oświadczenie PIT-OP

Możesz przekazać 1% podatku dla wybranej przez siebie OPP za pomocą PIT-OP, jeśli:

  • jesteś emerytem lub rencistą,
  • dostałeś od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A za 2019 r.,
  • nie uzyskałeś w 2019 r. innych dochodów, które powinieneś wykazać w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-37 albo PIT-36.

Dlaczego warto złożyć oświadczenie PIT-OP

W poprzednich latach, jeśli dostałeś od organu rentowego rozliczenie na formularzu PIT-40A i chciałeś przekazać 1% podatku, musiałeś wypełnić całe zeznanie podatkowe. Teraz wystarczy złożyć krótkie oświadczenie PIT-OP. Oszczędzisz czas i zmniejszysz ryzyko popełnienia błędów w zeznaniu rocznym, które wynikają choćby z przepisywania danych z informacji PIT-40A od organu rentowego czy błędów rachunkowych. W oświadczeniu PIT-OP wskazujesz tylko numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego tej OPP, której chcesz przekazać 1% swojego podatku. I tyle — resztę za ciebie zrobi urząd skarbowy.

 

 

https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/jak-przekazac-1-podatku-w-usludze-twoj-e-pit/

https://www.podatki.gov.pl/media/3631/pit-op.pdf?fbclid=IwAR0i3a6QmovixIDrub-78NTHwpe44uTw3FUwSvKcC1335FCsQyUfeDlJ5p4

 

Konsultacja u profesora Rosello

Dnia 25.02.2017 byliśmy na konsultacji w Warszawie u światowej sławy specjalisty chirurgii ręki – Profesora Mario Rossello. Byliśmy bardzo ciekawi czy inny lekarz jest w stanie w jakikolwiek sposób usprawnić jeszcze rączkę Zuzi.

Czytaj dalej

Kolejna konsultacja u ortopedy

Aby mieć pewność, że Zuzanka nie nabyła już skrzywienia kręgosłupa, postanowiliśmy, że skonsultujemy ją u jeszcze jednego ortopedy, polecanego w Szczecinie. Ucieszyły nas jej efekty – kolejny ortopeda stwierdził, że Zuzia ma prosty kręgosłup i nie wymaga nawet noszenia specjalnych zapiętek do butów. Nie zalecił żadnych ćwiczeń korygujących.

Pasowanie na ucznia

Tego dnia świętowaliśmy pasowanie na ucznia SP74 w Szczecinie. Zuzia była bardzo podekscytowana, bo to był też pierwszy publiczny występ w tej szkole. A to jest to co „tygryski lubią najbardziej” 😉 Jejku – kiedy ona tak wyrosła… już nie przedszkolak tylko uczeń!

Czytaj dalej

Witaj szkoło!

Nieubłaganie nadszedł ten dzień, dzień zmiany otoczenia, dzień pełen obaw czy sobie poradzi, jak dzieci ją przyjmą, czy trafi na klasę w której znajdzie zrozumienie, wsparcie i pomoc, jaka będzie nowa Pani, czy Zuzanka chętnie będzie chodziła do szkoły, jak poradzi sobie z obiadem na stołówce…

Czytaj dalej

Pierwsze wrotki

Kolejne wyzwanie, które Zuzia podjęła i dała radę 😉 na razie potrzebna jest pomoc, ale to tylko kwestia czasu…

Czytaj dalej

Zuzia ma braciszka

Jupiiiii – jest, cały i zdrowy – Piotruś, wymarzony przez Zuzię braciszek. Rozpoczęła się przygoda pt. „Ja i moje rodzeństwo”, już na zawsze nie będzie sama 😉

W oczekiwaniu na braciszka Piotrusia

Niebawem urodzi się braciszek Piotruś. Zuzia na pewno będzie chciała robić mu „pa-ta-taj” trzymając go rączkami na kolanach. Czy będzie to możliwe? Na razie tylko z pomocą mamy lub taty.

Czytaj dalej